bnr_home

Od Dyrekcji

Witamy w Embassy International School, nowej szkole mi─Ödzynarodowej w Krakowie.

 

Cho─ç jeste┼Ťmy najm┼éodsz─ů szko┼é─ů w naszym historycznym mie┼Ťcie, nasz zesp├│┼é ma wieloletnie do┼Ťwiadczenie w edukacji mi─Ödzynarodowej, zar├│wno jako nauczyciele, jak i rodzice. Dzi─Öki temu dobrze rozumiemy tak wyzwania, jak i korzy┼Ťci oraz mo┼╝liwo┼Ťci takiego systemu kszta┼écenia.

 

Jako szko┼éa mi─Ödzynarodowa chcemy propagowa─ç takie warto┼Ťci jak szacunek, zrozumienie, my┼Ťlenie w kategoriach mi─Ödzynarodowych oraz ┼Ťwiadomo┼Ť─ç i zaanga┼╝owanie w sprawy ┼Ťwiata, a wszystko to w ciep┼éej, rodzinnej atmosferze.

 

Chcemy, aby opuszczaj─ůc nasz─ů szko┼é─Ö, nasi wychowankowie byli lud┼║mi pewnymi siebie, moralnie ┼Ťwiadomymi, rozbudzonymi intelektualnie i posiadaj─ůcymi ogromn─ů wiedz─Ö.

 

Oficjalnym j─Özykiem szko┼éy jest j─Özyk angielski. W Przedszkolu i Szkole Podstawowej zasadniczym programem nauczania jest International Primary Curriculum, a w Szkole Ponadpodstawowej realizujemy angielsk─ů podstaw─Ö programow─ů z dodatkowym naciskiem na matematyk─Ö i przedmioty ┼Ťcis┼ée. Jako nowa plac├│wka ubiegamy si─Ö o jak najszybsze uzyskanie statusu szko┼éy oferuj─ůcej mi─Ödzynarodow─ů matur─Ö (International Baccalaureate Programme), co zwykle trwa oko┼éo trzech lat. W chwili obecnej nasi uczniowie mog─ů zdawa─ç egzamin na poziomie A-levels ÔÇô najpowszechniejszy egzamin ko┼äcowy w Anglii i wielu szko┼éach mi─Ödzynarodowych. Dzi─Öki temu mo┼╝emy doskonale przygotowa─ç naszych uczni├│w do studi├│w w Wielkiej Brytanii, oferuj─ůc jednocze┼Ťnie konsultacje z do┼Ťwiadczonym konsultantem UCAS (instytucji administruj─ůcej systemem sk┼éadania wniosk├│w na studia pierwszego stopnia w Wielkiej Brytanii).

 

Zadaniem szko┼éy jest nauczy─ç wychowank├│w w jaki spos├│b powinni zdobywa─ç wiedz─Ö, a nast─Öpnie zach─Öca─ç ich do wykorzystywania tych umiej─Ötno┼Ťci. Odpowiadanie na potrzeby ka┼╝dego z naszych uczni├│w jest najistotniejszym elementem naszej misji, w zwi─ůzku z czym dla ka┼╝dego dziecka w naszej szkole opracowujemy Indywidualny Program Nauczania, kt├│rego cele s─ů ustalane wsp├│lnie przez dziecko, jego nauczycieli i rodzic├│w na pocz─ůtku ka┼╝dej po┼éowy semestru i oceniane pod koniec tego okresu.

 

Naszym celem jest kszta┼écenie przysz┼éych lider├│w, kt├│rzy poprzez krzewienie porozumienia mi─Ödzy lud┼║mi b─Öd─ů zmienia─ç ┼Ťwiat na lepsze.

 

Aby lepiej zrozumie─ç, w jaki spos├│b chcemy tego dokona─ç i zorientowa─ç si─Ö w nowoczesnym kompleksie budynk├│w, kt├│rymi dysponujemy, zach─Öcamy do bli┼╝szego zapoznania si─Ö z nasz─ů stron─ů internetow─ů.

 

 

Dyrektorzy szkoły

 

 

Lindsay Davidson  Katarzyna Kotulska

dr Lindsay Davidson, dr Katarzyna Kotulska

sitemap   |   Tworzenie stron internetowych - hauerpower studio Krak├│w.