bnr_home

Nasza Wizja – Dlaczego Embassy?

Witamy w Embassy International School

Ekskluzywna edukacja oparta na najlepszych brytyjskich standardach

 

Embassy International School jest międzynarodową szkołą dla społeczności międzynarodowej i lokalnej, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 19 lat. Oferujemy edukację od przedszkola aż po egzaminy końcowe szkoły średniej, tj. międzynarodowe egzaminy A-levels, a w niedalekiej przyszłości także egzaminy IB. Nasza filozofia nauczania, opracowana na podstawie teorii inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera (1983), ułatwia dzieciom i młodzieży naukę oraz inspiruje ich do poszerzania wiedzy. Nasi podopieczni uczą się wiary w siebie i swoje możliwości. Pokazujemy im jak pokochać naukę, jak stawiać sobie wyzwania, a także jak rozwijać własną świadomość i osobowość. Realizujemy to w ciepłej, rodzinnej atmosferze, gdzie mała liczebność klas pozwala nauczycielom skupiać troskliwą uwagę na każdym z uczniów, poznawać ich, identyfikować ich potrzeby, a dzięki temu rozwijać ich indywidualne talenty.

 

Wszystkie lekcje i zajęcia odbywają się w języku angielskim, który jest oficjalnym językiem szkoły. Wyjątkiem są lekcje języka polskiego oraz wyselekcjonowane lekcje historii i geografii dla dzieci polskich.

 

Embassy International School mieści się w ścisłym centrum Krakowa, na zamkniętym, dozorowanym terenie, w kompleksie trzech budynków, z własnym nowoczesnym wielofunkcyjnym boiskiem sportowym, placem zabaw dla młodszych dzieci, ogrodem oraz parkingiem. Lokalizacja w centrum miasta umożliwia nam bezpośredni dostęp do wyjątkowych atrakcji kulturalnych i historycznych Starego Królewskiego Miasta Krakowa, a także ułatwia komunikację z innymi dzielnicami.

 

Naszą wizją jest kreowanie międzynarodowej społeczności
globalnie myślących liderów, którzy dbają,
aby budować dla wszystkich lepszą przyszłość.

 

 

 

Naszą wizję realizujemy poprzez wskazywanie młodym ludziom skutecznych metod uczenia się. Korzystając z własnych doświadczeń chcemy inspirować ich i przygotowywać do wykorzystywania zdobywanej wiedzy. Wierzymy, że dzięki temu będą mogli lepiej rozumieć samych siebie, swoje najbliższe otoczenie i świat, dzięki czemu będą aktywnie współtworzyć globalną wspólnotę. Jako organizacja pragniemy wcielać tę misję w życie i być wzorcowym przykładem dla naszych uczniów.

 

Co nas wyróżnia?

  • Nasi nauczyciele często pracują zespołowo, dzięki czemu program lekcji jest zróżnicowany i dostosowany do potrzeb każdego dziecka;
  • Realizujemy licencjonowany program International Primary Curriculum – metodę nauczania opartą o stawianie pytań;
  • W wybranych obszarach nauczania wykorzystujemy opracowany przez nas model nauczania bezpośredniego. Szeroko stosujemy techniki metapoznawcze, dzięki którym uczniowie uczą się jak się uczyć;
  • Lekcje i zajęcia prowadzone są w języku angielskim, który jest oficjalnym językiem szkoły;
  • Skład naszej kadry tworzy kombinacja nauczycieli z całego świata;
  • Szkoła mieści się w nowoczesnych obiektach.

 

Broszura informacyjna w pdf

sitemap   |   Tworzenie stron internetowych - hauerpower studio Kraków.